Barbara święta o górnikach pamięta

Wizyta pani górnik

“Tam w kopalni
w ciemnym chodniku,
wielu pracuje dzielnych górników.
My im życzenia dzisiaj składamy,
za to, że ciepło w szkole mamy.”

Do naszej szkoły zawitała pani górnik PGNiG. Celem wizyty było przybliżenie uczniom klasy II c i II d pracy górnika-nafciarza. Pani ubrana w piękny, galowy mundur opowiadała o tym, jak wygląda ropa, jak wydobywa się gaz, kim był Ignacy Łukasiewicz. Dzieci na pamiątkę otrzymały papierową wersję górniczej czapki z łamigłówkami, breloczek oraz cukierki. Spotkanie było bardzo pouczające i przybliżyło dzieciom postać tak rzadko spotykaną na co dzień.

Drodzy Górnicy! “Jak nakazuje zwyczaj i tradycja stara, niech Was błogosławi Święta Barbara!”