Zbuduj Ekologiczny pojazd przyszłości

Weź udział w konkursie!

Zapraszamy Was do udziału w drugiej edycji konkursu fizycznego pt. „Ekologiczny pojazd jeżdżący”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej i liceum.
W tym roku szkolnym Waszym zadaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie pojazdu napędzanego łapką na myszy.
Regulamin konkursu:

1.Zbudowany przez Was pojazd musi być napędzany łapką na myszy.
2.Wymiary pojazdu nie mogą być mniejsze niż: długość – 30cm, szerokość -15cm
3.Każdy element pojazdu (oprócz łapki na myszy) musi być samodzielnie wykonany przez uczestników konkursu.
4.Do konstrukcji elementów ekologicznego pojazdu możecie wykorzystać tylko następujące materiały: kawałki drewna, karton, zużyte pudełka z tworzywa sztucznego, metalowe puszki, stare płyty CD, nakrętki od słoików.
5.Projekt można wykonać indywidualnie lub w grupach 2- 3 osobowych.
6.W trakcie montowania pojazdu należy zachować ostrożność.
7.Ekologiczny pojazd należy dostarczyć do końca marca do pani Elwiry Sawickiej lub pani Jagny Krengowskiej. Praca konkursowa musi być zabezpieczona w kartonie. Proszę dołączyć krótki opis pojazdu i dane osób, które go wykonały.
8.Pomiar długości trasy, którą przebędzie samochodzik zostanie wykonany w czasie Dni Otwartych szkoły. Dokładna godzina zostanie podana przez nauczycieli fizyki.
9.Komisja konkursowa oceniać będzie następujące elementy projektu:
a. Oryginalny wygląd pojazdu.
b. Staranność wykonania projektu.
c. Przestrzeganie regulaminu konkursu
d. Długość dystansu przebytego przez samochodzik

Nagrody:
Nagroda gwarantowana dla zwycięzców ocena CELUJĄCA wagi cztery z FIZYKI (każda grupa zakwalifikowana do finału otrzymuje ocenę BARDZO DOBRĄ)
plus nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.