Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze

Dzień bez samochodu

Akcja EUROPE DIRECT Zielona Góra

22 września obchodzimy Dzień bez samochodu. Konsultanci EUROPE DIRECT Zielona Góra promowali zrównoważony transport i przekonywali mieszkańców do ekologicznych form mobilności. 

W akcji udział wzięli również nasi uczniowie z klasy 6b pod opieką pani Joanny Szurowskiej oraz pana Andrzeja Jakubiaka. Przy stoisku informacyjnym można było wziąć udział w quizie i wygrać drobne gadżety. 

Kampania Europejskiego Tygodnia Mobilności promuje środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny (czyli łączenie różnych gałęzi transportu).

Na zakończenie Europejskiego Tygodnia Mobilności – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. Komisja Europejska, organizacje ekologiczne, samorządy, przedsiębiorstwa komunikacji publicznej oraz miłośnicy rowerów zachęcają, by w tym dniu zostawić samochód przed domem i skorzystać z alternatywnych metod transportu – właśnie rowerów albo transportu miejskiego – lub pójść do pracy piechotą. Celem wydarzenia jest uświadomienie Europejczykom, że auto wcale nie jest najwygodniejszym środkiem transportu w miastach, a już na pewno nie najbardziej ekologicznym. Dzięki różnego rodzaju imprezom i akcjom – polegającym np. na darmowych przejazdach komunikacją publiczną – wielu Europejczyków przekonuje się do tego, by zmienić styl życia na zdrowszy – zarówno dla siebie, jak i środowiska.

Informacje na temat tej i innych akcji można znaleźć również na FB oraz stronie EUROPA DIRECT Zielona Góra:

https://www.facebook.com/EDZielonaGora/posts/5812542358807509
http://www.europedirect-zielonagora.lubuskie.uw.gov.pl/informacje_podstawowe/aktualnosci/idn:2632.htm

EKOLOGICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZIELONEJ GÓRZE

© Mariusz Szpakowicz