Jak się nie zaplątać w sieci? Mądrze korzystajmy z Internetu!

Dzień Bezpiecznego Internetu

Na lekcjach informatyki obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu celem było poznanie bezpiecznych zasad korzystania z sieci i uświadomienie jakie zagrożenia czyhają na lekkomyślnych internautów, Podczas lekcji uczniowie tworzyli plakaty, prezentacje, modele 3D, graficzne kolaże promujące bezpieczeństwo w sieci Internet. Odbyły się lekcje online Internetowy Savoir vivre i projekcja filmów edukacyjnych w których wirtualni bohaterowie uświadamiali przed zagrożeniami związanymi z nieświadomym, lekkomyślnym korzystaniem z Internetu, telefonów komórkowych i innych technologii informacyjnych.

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111

Zgłaszanie nielegalnych treści znalezionych w Internecie: 801 615 005

Telefon dla rodziców w sprawie bezpieczeństwa dzieci: 800 100 100

Nasze inicjatywy znajdziesz: https://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html