Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze

Kreatywnie i aktywnie

Klasy piąte w Górach Izerskich

Kreatywnie i aktywnie – to cele jakie przyświecały wycieczce uczniów klas piątych w Góry Izerskie. W drodze do Szklarskiej Poręby przystanek stanowiła Manufaktura ceramini Bolesławickiej w Bolesławcu. Uczniowie, przemieszczając się po halach produkcyjnych, poznali cały proces tworzenia-od gliny po gotowy produkt- tych znanych na całym świecie wyrobów ceramicznych. Następnie sami, podczas warsztatów ozdabiając swoją miseczkę, mogli się przekonać, że nie jest to łatwa sprawa, ale sprawiająca ogromną frajdę. Miseczki te zostaną przez pracowników oszkliwione i przesłane do szkoły – czyli każdy będzie mógł się cieszyć swoim własnoręcznie wykonanym produktem! Po tej twórczej części wycieczki wszyscy wyszliśmy w góry – cel: zdobycie Stogu Izerskiego! Co dla niektórych było to pierwsze takie wydarzenie w życiu i nie było łatwo, bo pogoda nie rozpieszczała. Ale cel został osiągnięty! Krótki wypoczynek w schronisku, bezproblemowe zejście, obowiązkowy postój na szybkie „co nieco” i śpiewający powrót do domu. Zmęczeni, czasami mokrzy i brudni, ale najedzeni i zadowoleni – to podstawowe składowe UDANEJ wycieczki.

EKOLOGICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZIELONEJ GÓRZE

© Mariusz Szpakowicz