Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze

Warsztaty Fundacji Odzyskaj Środowisko

Recykling przede wszystkim!

Uczniowie klasy 5a i 5b uczestniczyli w warsztatach tworzenia lasów w szkle z wykorzystaniem elementów/materiałów pochodzących z recyklingu elektrycznego i elektronicznego. Te ciekawe warsztaty zorganizowała Fundacja Odzyskaj Środowisko. Do tworzenia swych kompozycji uczniowie wykorzystali m.in. frakcje np. aluminium pozyskane z recyklingu tonerów, metale pozyskane z recyklingu lodówek czy bezpieczne “szkło fakira” pozyskane z recyklingu świetlówek. Ale to nie był koniec atrakcji – w międzyczasie uczniowie poznali, w ramach warsztatów pszczelich, sposób tworzenia uli z recyklingu, instrumenty potrzebne do pozyskiwania miodu, jak również jego różnorodne smaki podczas degustacji. Ten pracowity czas w miłej atmosferze, z dużą dawką ekologicznej wiedzy zaliczyć można do bardzo udanych! Serdecznie dziękujemy za to Fundacji Odzyskaj Środowisko i liczymy na więcej

Więcej informacji z wydarzenia: https://fb.watch/jtTtClJY49/

https://zielonagora.naszemiasto.pl/w-zespol…/ar/c5-9261535

 

EKOLOGICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZIELONEJ GÓRZE

© Mariusz Szpakowicz