Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze

Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię...

Wszystko o Mikołaju Koperniku

„Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”
Dnia 14 czerwca 2023r. podczas szkolnego wernisażu zostali wyłonieni laureaci szkolnego konkursu grafiki komputerowej. Zadaniem konkursowym było stworzenie plakatu – „Mikołaj Kopernik patronem roku 2023” (życie, twórczość, dzieła, ciekawostki historyczne). Uczniowie podczas uroczystości mogli zagłosować na najciekawszy plakat.
Uczennice liceum z klasy 2PC i klasy 8D przygotowały prezentację, film oraz quiz Kahoot dotyczący najbardziej znanego jako astronoma – twórcy heliocentrycznego modelu Układu Słonecznego, czyli Mikołaja Kopernika.
Zwycięzcy konkursu:
Igor Lis – klasa 8B
Julian Niedziela – klasa 8A
Michał Ponoś – klasa 8E

Opiekunowie: p. Grażyna Brzóska, p. Jagna Krengowska, p. Elwira Sawicka

EKOLOGICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZIELONEJ GÓRZE

© Mariusz Szpakowicz