Ekologiczna Szkoła Podstawowa nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Zielonej Górze

Zrób porządek w szafie!

Przyłącz się do akcji!

W ramach wolontariatu zgłosiliśmy nasza szkołę do akcji „Zrób porządek w szafie” i zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału. Akcja ma charakter wielowymiarowy i łączy w sobie kilka istotnych kwestii: 

  • Poruszamy temat ekologii, 
  • zwracamy uwagę na lepsze wykorzystywanie zasobów, 
  • pokazujemy jak ważne są nasze codzienne decyzje, 
  • wspieramy potrzebujących poprzez patriotyzm lokalny dodatkowo 
  • integrujemy i inspirujemy innych do działania. 

W ramach akcji:  

  1. Zbieramy odzież, akcja rozpoczyna się 1 marca i potrwa do 16 kwietnia
  2. Do pojemnika można oddaćodzież, buty, zabawki tekstylia domowe (np. ręczniki zasłony, firany) prosimy, aby obuwie było połącznie w pary (np. związane sznurówki lub zapakowane w osobną foliową reklamówkę) i zapakowane oddzielnie od odzieży. Zebrania odzież nie może być mokra ani wilgotna  
  3. Zakończenie zbiórki jest zaplanowane na 16 kwietnia. Po odebraniu ubrań ze wszystkich placówek zostaną ogłoszone wyniki zbiórki oraz wskazane szkoły, które zebrały największą ilość odzieży (kg)Wygrana szkoła dostaje 2000 zł na sprzęt sportowy lub pomoce dydaktyczne. 
  4. W szkole, w której zostanie zebrana największa ilość odzieży istnieje możliwość organizacji pikniku ekologicznego podsumowującego całą akcję połączonego z obchodami dnia ziemi ( okolice 22 kwietnia)  

Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w akcję i zachęcanie uczniów oraz rodziców do zbiórki.

Pozdrawiamy –opiekunowie wolontariatu

https://ecotextil.pl/aktualnosci/wraca-akcja-zrob-porzadek-w-szafie-2/ 

EKOLOGICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 22 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZIELONEJ GÓRZE

© Mariusz Szpakowicz