Żywa lekcja historii

W starożynym Rzymie

Uczniowie naszej szkoły odbyli wędrówkę do starożytnego Rzymu, a to za sprawą żywej lekcji przygotowanej przez Szkołę Rycerską Kerin. Młodzi widzowie nie tylko wysłuchali legendy o powstaniu Rzymu, czy zobaczyli, jak wygadało życie żołnierza rzymskiego legionu i niewolników, ale również zostali zaangażowani do odgrywania historycznych ról ubrani w stroje z epoki. Mówiąc o starożytnym Rzymie jak nie wspomnieć o walce gladiatorów! Taką też  walkę stoczyli nasi uczniowie, odziani w hełmy, kolczugi, z tarczami, szablami czy toporami w dłoniach. Dzisiaj już niemalże każdy młody widz tej lekcji umie wyjaśnić przyczyny upadku tego wielkiego imperium, a to dzięki temu, że było to bardzo pouczające widowisko.